Araç Sınıflarına Göre HGS

Yeni karayolları ücret değerlendirmesi ile HGS geçişlerinde araçlar belirli olan sınıflarında ücretlerini ödemekte ve haksız bir ödeme sorunu olmadan her araç sahibinin sahip oldukları araçların sınıflarında geçiş ücretlerini ödemesi gerçekleşmektedir. Araç Sınıflarına Göre HGS ödemelerinin nasıl yapıldığı hakkında bir süreci sizlere aktaracağız ve bu kullanım için daha elverişli olan bilgileri sizlere sunacağız. Hgs yükleme yapmak için bu sınıfların göz önünde bulundurularak daha güncel bir kullanım oluşturması da mümkün olacaktır. Değerlendirmeler için gerekli olan bilgileri sizlere yetkililerin de vereceğini ama kart ve etiket sahibi olmak için aracınızın hangi sınıfta değer kazanacağınızı başvuru öncesinde de bilebileceksiniz.

HGS dönemi ile daha aktif bir kullanım elde eden sürücülerin geçişlerinde ödeyecekleri ücretlerin fiyatlandırmaları, araçlarının dingil sayılarına ve mesafelerine bağlı olarak belirlenmektedir.

Dingil mesafesi 3.20 m altında olan araçlar 1.sırada, üstünde olan araçlar ise 2. Sınıfta değer görmektedir. 3 dingilli olan araçlar 3.sınıf, 4 dingilli olanlar ise 4.sınıfta yer alırken, 5 dingil ve üzerinden olan araçlarında son sınıfta yer alarak geçiş ücretlerini ödeyecekleri tutarlar belirlenmektedir. Hgs nakit yüklemelerinin de bu belirlenen ücretlendirmeler üzerinden yapılması ile geçişler de olası olumsuz durumlarında yaşanmasının önüne geçilebilmektedir. Verimli bir kullanım sunan HGS ile bu adaletli olan ücretlendirmeler ile hem daha hızlı hem de pratik bir kullanım da elde edebilmektesiniz.